Семінар-тренінг


        02 листопада  педагогічний  колектив  Таврійської  ЗОШ І – ІІ ступенів  радо зустрічав  вчителів початкових класів та заступників керівників закладів освіти Новоуспенівської сільської ради на  семінарі-практикумі  з теми «Початкова освіта в країнах світу. Досвід вартий уваги».
          Високий  рівень підготовки  та  проведення семінару  засвідчив серйозну кропітку  роботу  всього педагогічного колективу,  тісну  співпрацю з адміністрацією  школи.
         
 Представників освітянської  родини – учасників  семінару з порогу зустрічали Міккі та Мінні Маус. 
Така тепла і комічна зустріч одразу налаштувала гостей на позитивний настрій. А продовжили теплий прийом за філіжанкою кави та чаю, аби вчителі, що завітали до навчального закладу, мали змогу зігрітись та поспілкуватись до початку роботи.
Розпочалась робота семінару о 9.00, як і було заплановано, в актовій залі школи. До гостей звернулась керівник закладу Т.М. Гнатко. Тетяна Миколаївна задіяла декілька психологічних прийомів, аби освітяни зібрались та  налаштувались на оптимістичний лад.
Тема семінару « Початкова освіта в країнах світу. Досвід вартий уваги», була обрана не випадково, а з метою підвищення професійної компетентності  в умовах Нової української школи.
 Професія педагога – творча. Чим вищою є креативність вчителя, тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу учнів. Різноманітні численні дослідження вказують на необхідність вивчати щось нове для того, щоб збільшити свій творчий потенціал. « Якщо ви банкір, навчіться танцювати чечітку. Якщо ви няня, займіться курсом міфології». Психологи вважають, що іноді знайомий світ відокремлений від світу незнайомого майже умовним кордоном. Тому подолати цей кордон вдається лише тим, хто постійно розсовує його межі.
«Розсувати межі» почали із знайомства з початковою освітою в найрозвиненіших країнах світу, перше місце серед яких належить Японії. Із особливостями початкової японської школи присутніх познайомила вчитель КЗ «Матвіївська ЗОШ І-ІІ ст.» Нестеренко М.В.. 

Однією із цікавих та сучасних вважається  освіта в США. Про її  особливості презентувала свій виступ  заступник керівника КЗ «Запорізька ЗОШ І-ІІ ст.» Косарь Т.Д., яка доповнила своє повідомлення відеофрагментом уроку в американській школі, що так нагадує урок в 1 класі Нової української школи.

Початкова освіта США (Косарь Т.Д.)

Фрагмент уроку в американській школі


Особливості фінської освіти у своєму виступі розкрила заступник керівника КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІ ст.» Жилова Н.М.. Закріпити почуте, учасники семінару змогли переглянувши відеоматеріал, який було надіслано з фінської школи під час листування з таврійськими здобувачами освіти.

Фінська початкова освіта (Жилова Н.М.)

фінська школа


Не забули і про наших сусідів. Польський досвід початкової освіти був представлений заступником керівника КЗ «Новоуспенівська ЗОШ І-ІІІ ст.»   Дериглазовою Н.А..

Польська початкова освіта (Дериглазова Н.А.)

Усі виступи були у супроводі  презентацій,  що давало  змогу  учасникам  семінару  більш  аргументовано  сприймати почуте. 
Ознайомившись із розвитком освіти у передових країнах світу, слово надали заступнику керівника КЗ «Таврійська ЗОШ І-ІІ ст.», Дудці К.В., яка у своєму виступі розкрила найважливіші моменти початкової освіти в Україні в умовах реалізації концепції НУШ.

Початкова освіта в Україні в умовах реалізації НУШ (Дудка К.В.)


Як працювати по-новому? Чи треба змінюватись? Як раціонально організувати навчання дорослих і дітей? Відповіді на ці та інші питання учасники семінару спробували відшукати разом із начальником відділу освіти, молоді та спорту Новоуспенівської сільської ради – Яременко О.В..
Мартинюк Т.І. – методист  відділу освіти, молоді та спорту Новоуспенівської сільської ради, порадила як сьогодні ефективно підвищити свій професійний рівень і педагогічну майстерність, запропонувавши освітянам дайджест методів корпоративного навчання педагогів.
Та кульмінацією семінару став майстер-клас «Ми – дослідники», який провела вчитель першого класу Таврійської ЗОШ, Кобилянська О.С., на якому вчителі, побували у ролі тих здобувачів освіти, що навчаються за стандартами НУШ.
Опісля семінару-практикуму, усі запрошені мали змогу рослабитись та поринути на хвилинку у дитинство, переглядаючи лялькову виставу «Червона Шапочка», акторами якої стали вчителі Таврійської ЗОШ – Дук О. М., Філаткіна-Чечина А.В. (вчителі початкових класів) та Височин В.Г. (вчитель фізики).


елемент вистави "Червона Шапочка"


          А вже за  «круглим  столом»  підсумки  семінару  підвела  методист відділу освіти, молоді та спорту Новоуспенівської сільської ради Демідкова Т.М.,  яка  відзначила  високий  науково-практичний  та  організаційний  рівень  проведення  семінару.  Своїми  яскравими  враженнями  та  побажаннями  успіху  поділилися  і  гості  навчального  закладу.  Учасники  семінару  залишали  Таврійську ЗОШ   з  гарним  настроєм,  з  бажанням  працювати  та  творити.


Фото із семінару

Немає коментарів:

Дописати коментар